آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن

پاسخ به سؤال عرفان عزیز

پرسش شده توسط : عرفان در تاریخ : چهارشنبه 10 شهریور 1395

با سلام من دانش اموز کلاس دهم هستم و روشهای ریاضی را به طور کامل درک میکنم ولی ارزوی من حل مسائل سخت و پیشرفته است که من عاجزم از حل انها خواهش میکنم در این زمینه کمکم کنید

پاسخ :

با سلام عرفان عزیز
به طور کلی چند نکته مهم در حل مسئله وجود دارد که خدمت شما عرض می کنیم

1- همیشه یادت باشید که 50% جواب صحیح هر سوال در خود سوال است . پس سوالت را خیلی دقیق بخوان و به درست خواندن آن اهمیت بده .

2- زیر نکات مهم و کلیدی در صورت سوال خط بکشید مانند (باقیمانده - روی هم - حاصل جمع - مجموع - چه قدر بیشتر - چه قدر کمتر - چه قدر - از ...) و آن ها را مشخص کنید. بعد با دقت و تمرکز حواس سعی کنید منظور سوال را دریابید و با استفاده از راه حل هایی که در ذهن دارید با کمک کشیدن تصویر یا جدول و ... سوال را حل کنید . حل تمرین و مسئله های تکلیف منزل دبیر مربوطه و کتاب کار موسسه ریاضیات ویژن و سایر موسساتی که کتاب های خوبی دارند برای تمرین برای بازدهی بالاتر مناسب هستند

3 - همیشه اطلاعات سوال را کامل یادداشت کنید و چک نویس مرتبی داشته باشید تا در هر مرحله که نیاز به برگشت به مسیر حل بود سردرگم نشوید .

4 - مسئله را به چند قسمت تقسیم کنید و با در نظر گرفتن داده های مسئله ، حل آن را به صورت گام به گام پیش ببرید

5 - جواب را بصورت تشریحی و مرتب بنویسید .

6 - علامتگذاری و تبدیل واحد ها را به درستی انجام دهید .

7 - حل سوالات ریاضی در منزل و در جلسه آزمون در برخی قسمت های روش حل کمی متفاوت هستند .

پس در آزمون های ریاضی  شما ابتدا معلوم های مسئله و مجهول های آن را با رنگ قرمز مشخص کنید . با انجام این کار راه حل مسئله سریع تر در ذهنتان یاد آوری خواهد شد . سعی کنید راه حل هر مسئله را با جزئیات کامل در حاشیه دفترچه سوال بنویسید و از ذهنی حل کردن و محاسبات به صورت کاملا ذهنی خودداری کنید ، به دلیل اینکه اگر در حین محاسبات اشتباهی رخ دهد در زمانی که نوشته باشی سریع تر متوجه اشتباه خود خواهید شد . اگر نیاز به تبدیل واحد داشتید حتما این کار انجام شود . در پایان در سوالات ریاضی سوال باید کاملا تشریحی حل شود بعد گزینه درست مورد نظر یافته خواهد شد .

از این که سایت موسسه ریاضی ویژن را برای سؤال خود انتخاب کردید بی نهایت سپاسگزاریم


  • در وارد کردن آدرس ایمیل خود دقت کنید . پاسخ سوال شما به ایمیلتان ارسال میگردد .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
سوال *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۵۵ + ۱ =
 
VISION